KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163218
nr 1316 3218
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Collieure". Signerad. Olja på duk, 49x64 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 mars 2020
kl 18:43:46
30/3 18:33:55